Real Time Results

2020 4J Studios scottishathletics National Indoor Championships - 29/02/2020 to
                               Age Group Champs                                
                                Emirates Arena                                 
                               Entry List                                
 
Event 807  Men 800 m U20 Heats
===============================================================================
Sunday 01/03/2020 - 14:24
         CBP:  1:51.11  1994        Edward King, IRELAND                       
        2019:  1:55.25  03/02/2019  Sam Brown, Edinburgh AC                    
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Lewis Watt                       Aberdeen AAC        1:55.11 
  2  Ross J Whitelaw                  Glasgow Scho        1:56.37 
  3  Niall MacLean                    VP-Glasgow A        1:57.20 
  4  Aidan Brady                      Livingston A        1:57.94 
  5  Dylan Drummond                   Motherwell A        1:57.97 
  6  Cai Roberts                      Menai TF AC         1:58.13 
  7  Fabian Despinoy                  Edinburgh AC        1:58.78 
  8  Laurence Petty                   Dundee Hawkh        1:59.81 
  9  Thomas Ross                      Corstorphine        1:59.97 
 10  Kai Crawford                     Aberdeen AAC        2:01.39 
 11  Ross O'Brien                     Giffnock Nor        2:01.91 
 12  Fraser Morris                    Livingston A        2:01.94 
 13  Callan Hogarth                   Falkirk Vict        2:02.23 
 14  Reuben MacIntyre                 Cumbernauld         2:02.36 
 15  Ben Sandilands                   Fife AC             2:02.41 
 16  Keir Howlieson                   Central AC          2:03.03 
 17  Euan Wond                        Falkirk Vict        2:04.04 
 18  Joe Donnelly                     Team East Lo        2:04.92 
 19  Hugh Shiels                      Giffnock Nor        2:05.68 
 20  Blair Scott                      Dundee Hawkh        2:05.85 
 21  Ciaran Hogg                      Inverclyde A        2:06.72 
 22  Kai Newell                       Cambuslang H        2:08.62 
 23  Patrick Doyle                    Pitreavie AA        2:08.74 
 24  Eoghan O'Donnell                 Giffnock Nor        2:13.77 
 25  Robbie Anderson                  Team East Lo        2:15.69 
 26  Ewan MacLeod                     Stornoway Ru             NT 
 27  Calum Mackenzie                  Cumbernauld              NT