Real Time Results

2020 4J Studios scottishathletics National Indoor Championships - 29/02/2020 to
                               Age Group Champs                                
                                Emirates Arena                                 
                               Entry List                                
 
Event 804  Girls 800 m U15 Heats
===============================================================================
Sunday 01/03/2020 - 13:40
         CBP:  2:14.07  1997        Iona McIntyre, Dundee Hawkhill H           
        2019:  2:16.01  03/02/2019  Katie Johnson, Edinburgh AC                
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Carly Smith                      Edinburgh AC        2:20.25 
  2  Ebony Blackwell                  Border Harri        2:21.85 
  3  Erin Macfarlane                  Pitreavie AA        2:23.52 
  4  Olivia Clarke                    Corstorphine        2:23.69 
  5  Phoebe Armstrong                 Aberdeen AAC        2:25.76 
  6  Erin Lee                         Perth Strath        2:26.13 
  7  Amber Wade                       Giffnock Nor        2:26.20 
  8  Lily Simon                       Pitreavie AA        2:26.21 
  9  Katie Thomson                    Pitreavie AA        2:28.39 
 10  Fiona Currie                     Law & Distri        2:31.69 
 11  Kirsty Wylie                     Giffnock Nor        2:32.50 
 12  Sophie McCallum                  Ayr Seaforth        2:32.67 
 13  Aimee Anderson                   East Kilbrid        2:36.59 
 14  Ailsa Bagnall                    Corstorphine        2:37.20 
 15  Mia Sokoluk                      Livingston A        2:37.53 
 16  Tuscany Wright                   Giffnock Nor        2:38.25 
 17  Ruth Walsh                       VP-Glasgow A        2:38.70 
 18  Erin Downie                      VP-Glasgow A        2:39.24 
 19  Taylor More                      Airdrie Harr        2:41.10 
 20  Hannah Todd                      Law & Distri        2:42.35 
 21  Nicole Ritchie                   Annan and Di        2:43.08 
 22  Neve Elliott                     Hamilton & D        2:43.15 
 23  Jessica Inglis                   Law & Distri        2:44.42 
 24  Anna Kirk                        Ayr Seaforth        2:44.44 
 25  Charlotte D'Arcy                 Banchory Sto        2:45.09 
 26  Skye Foster                      Lasswade AC         2:45.34 
 27  Isla Marwick                     Inverness Ha        2:46.36 
 28  Abbie Little                     Moorfoot Run        2:47.21 
 29  Emma McLennan                    Giffnock Nor        2:47.52 
 30  Charlotte Clark                  Kilbarchan A        2:47.62 
 31  Rachel Mcphillips                Whitemoss AA        2:51.82 
 32  Rachael Kirkland                 Garscube Har        2:56.61 
 33  Millie Kirkland                  Garscube Har        2:57.54 
 34  Emily Hunter                     Airdrie Harr        3:03.55 
 35  Katie Johnson                    Greenock Gle             NT 
 36  Tallulah McMorris                Edinburgh AC             NT 
 37  Scarlett Roy                     Central AC               NT 
 38  Rhianna Docherty                 East Kilbrid             NT