Real Time Results

2020 4J Studios scottishathletics National Indoor Championships - 29/02/2020 to
                               Age Group Champs                                
                                Emirates Arena                                 
                               Entry List                                
 
Event 803  Boys 800 m U15 Heats
===============================================================================
Sunday 01/03/2020 - 14:00
         CBP:  2:02.69  03/02/2019  Oscar Logan, Law & Distri                  
        2019:  2:02.69  03/02/2019  Oscar Logan, Law & Distri                  
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Connor Bell                      Central AC          2:04.97 
  2  Harris Morrison                  Greenock Gle        2:09.40 
  3  Calum Charters                   East Kilbrid        2:09.46 
  4  Caleb McLeod                     Pitreavie AA        2:10.10 
  5  Dean Hill                        Larkhall YMC        2:10.11 
  6  Jordan Phillips                  Kilmarnock H        2:10.39 
  7  Rowan Whitworth                  Livingston A        2:13.56 
  8  Ruairidh Burns                   Central AC          2:14.09 
  9  Rhys Crawford                    Aberdeen AAC        2:16.26 
 10  Ethan Polson                     Ayr Seaforth        2:17.97 
 11  Kieran Fulton                    Moorfoot Run        2:18.67 
 12  Josh Scott                       Glasgow Scho        2:19.40 
 13  Sam Hosie                        East Kilbrid        2:21.87 
 14  Louis Mackenzie                  Dundee Hawkh        2:22.54 
 15  Cameron Harris                   Giffnock Nor        2:22.68 
 16  Connor Scobie                    Ayr Seaforth        2:22.93 
 17  Keir Arthur                      Inverclyde A        2:23.97 
 18  Jamie Oldham                     Central AC          2:27.77 
 19  Lewis Thorpe                     East Kilbrid        2:28.88 
 20  Noah Hodson                      Cumbernauld         2:30.57 
 21  Harris McNicol                   North Ayrshi        2:30.60 
 22  Jamie Smith                      Team East Lo        2:31.71 
 23  Evan Kelly                       Ayr Seaforth        2:32.02 
 24  Grant McEachern                  Cumbernauld         2:33.49 
 25  Cormac Shiels                    Giffnock Nor        2:37.92 
 26  Ryan Curran                      Nairn Area A        2:38.59 
 27  David Docherty                   Greenock Gle             NT 
 28  Finn Johnston                    Glasgow Scho             NT 
 29  Brodie Cameron                   Arbroath & D             NT