Real Time Results

2020 4J Studios scottishathletics National Indoor Championships - 29/02/2020 to
                               Age Group Champs                                
                                Emirates Arena                                 
                               Entry List                                
 
Event 604  Girls 60 m U15 Heats
===============================================================================
Sunday 01/03/2020 - 11:05
         CBP:   7.80  2015        Louise Dickson, Edinburgh WM                 
        2019:   8.01  03/02/2019  Angelica Mayer, Giffnock Nor                 
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Angelica Mayer                   Giffnock Nor           7.95 
  2  Hannah Falvey                    Belgooly AC            7.96 
  3  Grace Young                      Cumbernauld            8.22 
  4  Kate Williams                    Darlington H           8.23 
  5  Amelia Sherlock                  Gateshead Ha           8.30 
  6  Libby White                      Ayr Seaforth           8.33 
  7  Shayna Asamoah                   Dunfermline            8.38 
  8  Zoe Douglas                      VP-Glasgow A           8.42 
  9  Anna Widdowson                   Edinburgh AC           8.47 
 10  Maia Campbell                    Livingston A           8.48 
 11  Grace Dunlop                     Ayr Seaforth           8.58 
 12  Sophie McInnes                   Airdrie Harr           8.59 
 13  Jade Gray                        Law & Distri           8.61 
 14  Kerri Paton                      Strathearn H           8.63 
 15  Ria Conacher                     Dundee Hawkh           8.69 
 16  Eilidh Hunter                    Giffnock Nor           8.69 
 17  Emma Gilchrist                   Motherwell A           8.70 
 18  Holly Gordon                     Pitreavie AA           8.72 
 19  Hannah Begg                      Moorfoot Run           8.73 
 20  Louisa Kane                      Falkirk Vict           8.73 
 21  Emily Guest                      Central AC             8.73 
 22  Kiera Whittingham                Inverness Ha           8.76 
 23  Tia Hirst                        Darlington H           8.94 
 24  Tiana Greenshields               Hamilton & D           8.99 
 25  Molly Maher                      Strathearn H           9.00 
 26  Hannah Tams                      Central AC             9.01 
 27  Kate Richardson                  Pitreavie AA           9.03 
 28  Charlotte D'Arcy                 Banchory Sto           9.03 
 29  Orla Brown                       Hamilton & D           9.03 
 30  Niamh Gaffney                    North Ayrshi           9.03 
 31  Anna Riddell                     Banchory Sto           9.04 
 32  Molly Maxwell                    Stewartry AC           9.08 
 33  Lilly Maher                      Strathearn H           9.13 
 34  Eden Wojcik                      Elgin AAC              9.15 
 35  Kayla Ormiston                   Cumbernauld            9.22 
 36  Eilidh Veitch                    Giffnock Nor           9.27 
 37  Kirsten Shanks                   Larkhall YMC           9.28 
 38  Lucy McDonald                    Harmeny AC             9.31 
 39  Susannah Kay                     Law & Distri           9.34 
 40  Sophie Morgan                    Central AC             9.34 
 41  Lauren Kane                      Hamilton & D           9.36 
 42  Eve Crawford                     VP-Glasgow A           9.37 
 43  Abigail Robertson                Perth Strath           9.38 
 44  Georgia Grant                    Elgin AAC              9.53 
 45  Elizabeth Kay                    Law & Distri           9.58 
 46  Eve Greene                       Giffnock Nor           9.62 
 47  Olivia Knowles                   Pitreavie AA          10.26 
 48  Annabelle Nordmann               Giffnock Nor             NT 
 49  Molly O'Donnell                  Hamilton & D             NT 
 50  Lily Nicol                       Inverness Ha             NT 
 51  Oluwanifemi Ola                  Springburn H             NT 
 52  Lucy Barron                      Stornoway Ru             NT 
 53  Rhiannon Ebrihem                 Ross County              NT 
 54  Hannah Maclean                   Stornoway Ru             NT 
 55  Kate Seggie                      Inverclyde A             NT 
 56  Ruby Wittka-Jezewski             Ross County              NT 
 57  Kate Gilvear                     Central AC               NT 
 58  Grace Oates                      Blackpool Wy             NT 
 59  Scarlett Roy                     Central AC               NT 
 60  Chloe Lam                        Edinburgh AC             NT 
 61  Erin Downie                      VP-Glasgow A             NT 
 62  Georgie Main                     Elgin AAC                NT 
 63  Lexi Cattanach                   Falkirk Vict             NT 
 64  Zara De Almeida                  Cumbernauld              NT 
 65  Cait Minster                     East Kilbrid             NT