Real Time Results

2020 4J Studios scottishathletics National Indoor Championships - 29/02/2020 to
                               Age Group Champs                                
                                Emirates Arena                                 
                               Entry List                                
 
Event 601  Boys 60 m U13 Heats
===============================================================================
Saturday 29/02/2020 - 10:25
         CBP:   7.97  02/02/2019  Jayden Carmody, Dooneen AC                   
        2019:   7.99  02/02/2019  Jayden Carmody, Dooneen AC                   
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Owen Murphy                      Law & Distri           8.42 
  2  Nathan Scott                     Ayr Seaforth           8.50 
  3  Jonathan Hooper                  Glasgow Scho           8.68 
  4  Lewis Miller                     Central AC             8.76 
  5  Archie Smith                     Nairn Area A           8.86 
  6  Dexter Tough                     Aberdeen AAC           8.88 
  7  Bradley Orderley                 North Ayrshi           8.90 
  8  Oliver Beresford-Jones           Corstorphine           8.95 
  9  Lucas Powditch                   Elgin AAC              8.97 
 10  Richard Alexander                Cumbernauld            9.03 
 11  Jake Nicol                       Musselburgh            9.07 
 12  Martin Rolfe                     Giffnock Nor           9.08 
 13  Ben McDonald                     Harmeny AC             9.11 
 14  Alfie Bradley                    Giffnock Nor           9.14 
 15  Alex Columbine-Green             Harmeny AC             9.18 
 16  Max O'Neill                      Kilbarchan A           9.19 
 17  Ashton Fulton                    Inverclyde A           9.25 
 18  Darren Hamilton-Hall             Montrose & Dist        9.43 
 19  Cahal McAtarsney                 Falkirk Vict           9.44 
 20  Alex Thomson                     Livingston A           9.48 
 21  Ben Hammerman                    Inverclyde A           9.48 
 22  Ruaridh Law                      Pitreavie AA           9.55 
 23  Rishon Xavier                    Giffnock Nor           9.77 
 24  Lewis Harrison                   Corstorphine           9.78 
 25  Christopher Paton                East Kilbrid           9.79 
 26  Lewis Carroll                    Hamilton & D           9.88 
 27  Robert Hunter                    Inverclyde A             NT 
 28  Freddie McFeate                  Inverclyde A             NT 
 29  Ben Gerrard                      Inverclyde A             NT 
 30  Frazer Lees                      Pitreavie AA             NT 
 31  Noah Morrison                    Stornoway Ru             NT 
 32  Calum Hall                       Law & Distri             NT 
 33  Finley Macgregor                 Central AC               NT 
 34  Sam Wishart                      Cumbernauld              NT 
 35  Craig Tindle                     Tweed Leader             NT 
 36  Euan Gettinby                    Unattached               NT 
 37  Robert Kiltie                    Giffnock Nor             NT 
 38  Charlie Potter                   Dunfermline              NT