2020 4J Studios Senior and Under 17 Championships - 26/01/2020   
                         4J Sen/U17 Champs                         
                          Emirates Arena                           
 
Event 11  Men 60 Meter U17M
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
================================================================   
         CBP: C  7.07  1994        Scott Fraser, Inverness Harri   
        2019:    7.09  26/01/2019  Calum Holmes, Edinburgh AC      
    Comp#  Name                Year Team                 Semis    
================================================================   
Heat  1 Semi-Finals                                                
  1 #   25 Matthew Lumb          Gateshead Harriers        7.23Q   
  2 #  142 Geordan Davis_YC      Glasgow Scho              7.29Q   
  3 #   77 James Sage            Nenagh Olympic            7.38Q   
  4 #   52 Simon Okiti           Inverclyde AC             7.43q   
  5 #  152 Tam Maclennan         Stornoway Ru              7.56    
  6 #  153 Lewis Doyle           Nenagh Olympic            7.60    
  7 #   60 George Harrand        VP-Glasgow AC             7.60    
  8 #   62 Euan Grierson         Team East Lothian         7.64    
Heat  2 Semi-Finals                                                
  1 #   23 Colin Murphy          Leevale AC                7.29Q   
  2 #   32 Alex Connell_YC       Kilbarchan AAC            7.32Q   
  3 #   41 Khaliq Kelani         Giffnock North AC         7.34Q   
  4 #   19 Luke Russell          Chester-Le-S              7.49q   
  5 #   75 Lewis Tidy            Kilmarnock H&AC           7.51    
  6 #   54 Brendan O'Donoghu     Leevale AC                7.56    
  7 #   56 Mateo Hughes          Edinburgh AC              7.56    
  8 #   47 Ben Stevens           Guernsey Athletics        7.68    
===================================================================
         CBP: C  7.07  1994        Scott Fraser, Inverness Harriers
        2019:    7.09  26/01/2019  Calum Holmes, Edinburgh AC      
    Comp#  Name                Year Team                 Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals                                                        
  1 #   25 Matthew Lumb          Gateshead Harriers        7.23Q  1
  2 #   23 Colin Murphy          Leevale AC                7.29Q  2
  3 #  142 Geordan Davis_YC      Glasgow Scho              7.29Q  1
  4 #   32 Alex Connell_YC       Kilbarchan AAC            7.32Q  2
  5 #   41 Khaliq Kelani         Giffnock North AC         7.34Q  2
  6 #   77 James Sage            Nenagh Olympic            7.38Q  1
  7 #   52 Simon Okiti           Inverclyde AC             7.43q  1
  8 #   19 Luke Russell          Chester-Le-S              7.49q  2
  9 #   75 Lewis Tidy            Kilmarnock H&AC           7.51   2
 10 #   54 Brendan O'Donoghu     Leevale AC                7.56   2
 11 #   56 Mateo Hughes          Edinburgh AC              7.56   2
 12 #  152 Tam Maclennan         Stornoway Ru              7.56   1
 13 #  153 Lewis Doyle           Nenagh Olympic            7.60   1
 14 #   60 George Harrand        VP-Glasgow AC             7.60   1
 15 #   62 Euan Grierson         Team East Lothian         7.64   1
 16 #   47 Ben Stevens           Guernsey Athletics        7.68   2