2020 4J Studios Senior and Under 17 Championships - 26/01/2020        
                              4J Sen/U17 Champs                              
                               Emirates Arena                                
 
Event 46  Men 200 m U17M
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
==========================================================================   
         CBP: C 22.30  26/01/2019  Finlay Waugh, Giffnock Nor                
        2019:   22.30  26/01/2019  Finlay Waugh, Giffnock Nor                
    Name                    Year Team                     Semis  Alternate   
==========================================================================   
Heat  1 Semi-Finals                                                          
  1 Jayden Riley                 Blackburn Harrie         23.18Q             
  2 Bailey Gallagher             Airdrie Harriers         23.36q             
  3 Lewis Tidy                   Kilmarnock H&AC          24.14              
  4 Cameron Muffett              Nithsdale AC             24.29              
  5 Alasdair Fraser              North Uist AAC           24.35              
  6 Dario Alemanno               Airdrie Harriers         25.05              
Heat  2 Semi-Finals                                                          
  1 Alex Connell_YC              Kilbarchan AAC           23.49Q             
  2 Khaliq Kelani                Giffnock North AC        23.74q             
  3 Mateo Hughes                 Edinburgh AC             23.97              
  4 Lewis Doyle                  Nenagh Olympic           24.57              
  5 George Harrand               VP-Glasgow AC            24.84              
  6 Fraser Stewart-McCarriso     Wakefield Distri         25.02              
Heat  3 Semi-Finals                                                          
  1 Daniel Lennie                Gateshead Harriers       23.30Q             
  2 Simon Okiti                  Inverclyde AC            23.91q             
  3 Jack Maxwell                 Tynedale Har             24.57              
  4 Matthew Joss                 Dundee Hawkh             24.60              
  5 Brendan O'Donoghue           Leevale AC               24.69              
=============================================================================
         CBP: C 22.30  26/01/2019  Finlay Waugh, Giffnock Nor                
        2019:   22.30  26/01/2019  Finlay Waugh, Giffnock Nor                
    Name                    Year Team                     Semis  H# Alternate
=============================================================================
Semi-Finals                                                                  
  1 Jayden Riley                 Blackburn Harrie         23.18Q  1          
  2 Daniel Lennie                Gateshead Harriers       23.30Q  3          
  3 Alex Connell_YC              Kilbarchan AAC           23.49Q  2          
  4 Bailey Gallagher             Airdrie Harriers         23.36q  1          
  5 Khaliq Kelani                Giffnock North AC        23.74q  2          
  6 Simon Okiti                  Inverclyde AC            23.91q  3          
  7 Mateo Hughes                 Edinburgh AC             23.97   2          
  8 Lewis Tidy                   Kilmarnock H&AC          24.14   1          
  9 Cameron Muffett              Nithsdale AC             24.29   1          
 10 Alasdair Fraser              North Uist AAC           24.35   1          
 11 Jack Maxwell                 Tynedale Har             24.57   3          
 12 Lewis Doyle                  Nenagh Olympic           24.57   2          
 13 Matthew Joss                 Dundee Hawkh             24.60   3          
 14 Brendan O'Donoghue           Leevale AC               24.69   3          
 15 George Harrand               VP-Glasgow AC            24.84   2          
 16 Fraser Stewart-McCarriso     Wakefield Distri         25.02   2          
 17 Dario Alemanno               Airdrie Harriers         25.05   1