Real Time Results

        2020 4J Studios Senior and Under 17 Championships - 26/01/2020         
                               4J Sen/U17 Champs                               
                                Emirates Arena                                 
                               Entry List                                
 
Event 809  Men 800 m SM Heats
===============================================================================
Sunday 26/01/2020 - 12:29
         CBP:  1:49.19  1994        Tom McKean, Motherwell                     
        2019:  1:55.52  26/01/2019  Ewan Dyer, Pitreavie AA                    
     Name                        Year Team                   Seed           
===============================================================================
  1  Guy Learmonth                    Lasswade AC         1:45.86 
  2  Stephen Mackay                   Inverness Ha        1:50.86 
  3  Ewan Dyer                        Pitreavie AA        1:51.34 
  4  Cameron Steven                   Lasswade AC         1:54.20 
  5  Christopher Boyle                VP-Glasgow A        1:54.47 
  6  Chris Bain                       Guernsey Ath        1:54.83 
  7  Adam Scott                       Fife AC             1:55.43 
  8  Euan Hood                        Lasswade AC         1:56.60 
  9  Aidan Brady                      Livingston A        1:57.66 
 10  Gary McPake                      Glasgow Scho        1:57.76 
 11  Dylan Drummond                   Motherwell A        1:57.97 
 12  Stewart Millar                   Aberdeen AAC        1:58.27 
 13  Amon Triba                       Highgate Har        1:58.30 
 14  Finbar Horgan                    Clonmel AC          1:58.83 
 15  Martin Hayes                     VP-Glasgow A        1:58.90 
 16  Colin Welsh                      Teviotdale H        1:59.51 
 17  Isaac Powers                     Guernsey Ath        2:01.16 
 18  Ruairidh Campbell                Tweed Leader        2:01.72 
 19  Euan Wond                        Falkirk Vict        2:01.90 
 20  Joseph Haynes                    Armagh AC           2:06.24 
 21  Dylan Crawford                   Inverclyde A        2:06.45 
 22  Euan McCallum                    Falkirk Vict        2:10.62 
 23  Billy Colvin                     Penicuik Har        2:15.68 
 24  Nathan McColm                    Ayr Seaforth        2:30.33 
 25  Andrew Brown                     Dunbar RC                NT